O nas

Nasza firma wspiera niemieckojęzyczne biura projektowe w fazach tworzenia projektu konstrukcyjnego (LPH 3-5). Wykonujemy dla naszych klientów obliczenia statyczne, plany pozycyjne, plany deskowań, rysunki zbrojeniowe, warsztatowe i montażowe konstrukcji stalowych oraz prefabrykowanych. Pomagamy naszym klientom odnosić sukces, zapewniając wykwalifikowaną kadrę dokładnie wtedy, gdy jej potrzebują, i to w cenie niższej niż na rodzimym rynku.
15261
wykonanych rysunków
297
zrealizowanych projektów
35
inżynierów w zespole
7
lat na rynku

Nasza misja

Designed, um zu helfen
quote 1 1

Zobacz nasze posty

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
4 weeks ago
MRStatikGroup

Gratulujemy naszemu CEO pomyślnego przewodu doktorskiego i życzymy dalszej udanej kariery naukowej 💪👨‍🎓🥳 ... Zobacz więcejZobacz mniej

Gratulujemy naszemu CEO pomyślnego przewodu doktorskiego i życzymy dalszej udanej kariery naukowej 💪👨‍🎓🥳
4 months ago
MRStatikGroup

U nas, jak co roku, same pyszności! 💥

Historia dzisiejszego dnia została ukazana w w kilku zdjęciach, chyba nie musimy nic nikomu tłumaczyć! ✨

Życzymy wszystkim dużo słodkości!
... Zobacz więcejZobacz mniej

U nas, jak co roku, same pyszności! 💥

Historia dzisiejszego dnia została ukazana w w kilku zdjęciach, chyba nie musimy nic nikomu tłumaczyć! ✨

Życzymy wszystkim dużo słodkości!Image attachmentImage attachment+1Image attachment

2 KomentarzeSkomentuj na Facebooku

Najważniejsze święto w roku! Wszystkiego najsmaczniejszego!

Właściwy człowiek na właściwym miejscu 😂

Wczytaj więcej

Dołącz do nas i razem z nami
buduj lepszą przyszłość

Scroll to Top

Jestem absolwentem budownictwa na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej (2008) oraz studiów MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (2022)

Posiadam uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej nr LUB/0193/PWOK/13

Jestem członkiem Małopolskiej Izby Inżynierów Budownictwa o nr MAP/BO/0162/14

Od 2017 r współtworzę firmę MR Statik Group, gdzie zajmuję się planowaniem, koordynacją działów projektowych oraz przygotowaniem ofert

Poza pracą pochłania mnie wychowanie dwóch córek, a gdy pozostaje trochę czasu poświęcam go na czytanie i grę na pianinie

Najlepiej relaksuję mnie praca w ogrodzie oraz hodowla karpi koi

dr inż. Bartosz Radecki-Pawlik
CEO

Jestem absolwentem Politechniki Krakowskiej i Uniwersytetu Technicznego we Wiedniu, Wydziałów Inżynierii Lądowej.

Posiadam uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej nr MAP/0396/POOK/14 oraz jestem członkiem Małopolskiej Izby Inżynierów Budownictwa (MAP/BO/0055/15) pełniącym w VI kadencji funkcję sędziego Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego.

W 2017 roku, wraz z moim Wspólnikiem Bartłomiejem Małkiem, powołałem do istnienia biuro konstrukcyjno-projektowe o nazwie MR Statik Group. Do moich obowiązków należy kontakt z klientem oraz pozyskiwanie kontraktów. Dodatkowo od 2015 roku pracuję na Politechnice Krakowskiej na Wydziale Inżynierii Lądowej w Katedrze Mechaniki Budowli i Materiałów na stanowisku dydaktycznym.

Moje zainteresowania pozazawodowe przede wszystkim związane są z muzyką jazzową, którą współtworzę i wykonuję na różnych instrumentach. Uwielbiam przyrodę: góry, las, morze – tam wraz z moją Żoną regenerujemy siły przed podjęciem kolejnych wyzwań.

Adrian Magierski
Adrian Magierski
Kierownik projektu

Jestem magistrem budownictwa z bogatym doświadczeniem w zarządzaniu
projektami budowlanymi.
Moja pasja do budownictwa i nowych technologii napędza mnie do osiągania doskonałych wyników. Skutecznie łączę teorię z praktyką, co pozwala mi wdrażać innowacyjne rozwiązania i pomagać innym w napotkanych przez nich problemach.
Zdobyta wiedza i umiejętności umożliwiają mi osiągać równowagę między
kosztami, terminami i jakością projektów. W każdym projekcie stawiam na
zaangażowanie, systematyczność i profesjonalizm.
Oprócz mojej pasji do budownictwa, rodzina i dzieci są dla mnie źródłem inspiracji i motywacji.
Wierzę, że harmonijne życie zawodowe i osobiste idą ze sobą w parze. Spędzając czas z rodziną, uczestnicząc w aktywnościach dzieci i tworząc wspomnienia, zyskuję nową perspektywę i równowagę.

Anna Rataj
Anna Rataj
Kierownik projektu

Jestem absolwentką kierunku Budownictwo w specjalności Konstrukcje Budowlane na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej.

Swoją karierę zawodową zaczęłam jako inżynier budowy. Zdobyte doświadczenie na budowie pomaga mi w mojej obecnej pracy projektowej.

Pracuję w MR Statik Group od początku powstania firmy i obecnie prowadzę własny zespół specjalizujący się w konstrukcjach żelbetowych na rynek Niemiecki. Mój zespół zrealizował już ponad 50 projektów od wielkich kompleksów biurowych do małych budynków mieszkalnych.

Moje zainteresowania pozazawodowe związane są z cukiernictwem. Tworzenie arcydzieł z moimi córkami sprawia mi dużo radości i satysfakcji.

Bartosz Solecki
Bartosz Solecki
Kierownik projektu

Moją karierę zawodową rozpocząłem od pracy na budowie, gdzie miałem okazję osobiście zobaczyć ale też pobrudzić się doświadczając zetknięcia z konstrukcjami monolitycznymi. Następnie dorastałem zawodowo jako asystent projektanta w biurze architektoniczno-budowlanym.

Te doświadczenia były wstępem do współpracy z zespołem MR Statik Group gdzie już od lat mam przyjemność realizować pasję do budownictwa i wymieniać doświadczenia wśród prawdziwych profesjonalistów. Jedno z moich większych wyzwań zawodowych to prowadzenie zespołu projektowego specjalizującego się w konstrukcjach żelbetowych na rynki niemieckojęzyczne. Mam też ogromną satysfakcję z przekazywania mojej wiedzy młodszym kolegom dlatego współtworzę w MR Statik Group system szkolenia nowych pracowników. Jednak to co mnie najbardziej motywuje i stanowi największe wyzwanie, to tworzenie i rozwój oddziału naszej firmy w Rzeszowie.

Podstawową odskocznią jest dla mnie muzyka. Po młodzieńczych latach spędzonych w szkołach muzycznych obecnie jako hobby została mi gra na kontrabasie i pianinie. Po pracy chętnie posłucham dobrej płyty czy pójdę na koncert. Poza muzyką dłuższego wytchnienia i relaksu szukam na campingach czy pod żaglami.

Maciej Janusz
Kierownik projektu

Odkąd pamiętam interesowało mnie majsterkowanie, tworzenie nowych konstrukcji co zdeterminowało już wybór szkoły średniej – Technikum Budowlane w Jaśle, a następnie studia wyższe na Akademii Górniczo-Hutniczej, kierunek Budownictwo. Od razu po studiach rozpocząłem przygodę z projektowaniem – trwa ona już ponad 15 lat. Pierwsza praca w biurze konstrukcyjno-projektowym, pozwoliła mi zdobyć nieocenione doświadczenie w obsłudze programu Tekla Structure, współtworzyłem wiele projektów w Polsce oraz Norwegii. I to właśnie Tekla Structures połączyła mnie z MR Statik Group, gdzie w czerwcu 2023 roku dołączyłem do zespołu projektującego konstrukcje stalowe.

Bardzo ważny jest dla mnie work-life balance, stąd praca nie zajmuje 100% mojego czasu ;) Czas „po pracy” staram się spędzać aktywnie, są to wędrówki oraz biegi górskie, zajęcia fitness.

Katarzyna Uzar
Katarzyna Uzar
Kierownik projektu

Moją karierę zawodową rozpoczęłam jako inżynier budowy, zdobywając cenne doświadczenie w zarządzaniu i nadzorowaniu projektów budowlanych. Później skierowałam swoje kroki w stronę projektowania domów jednorodzinnych, gdzie mogłam rozwijać swoje umiejętności jako konstruktor.

Dzięki zdobytym umiejętnościom praktycznym oraz wiedzy z zakresu studiów, trafiłam do MR Statik Group, gdzie mogę spełniać się jako Project Manager. Jednym z najważniejszych aspektów mojej pracy jest zarządzanie projektem. Dbam o terminowość i zgodność z założeniami, a także utrzymuję stały kontakt z klientem i koordynuję pracę zespołów projektowych.

Z wielką satysfakcją zarządzam projektami o różnej skali wielkości na terenie Niemiec i Austrii. Jestem zawsze pełna zaangażowania i determinacji, aby dostarczyć naszym Klientom produkt najwyższej jakości.

Praca jako Project Manager wymaga poświęcenia i zaangażowania, ale nie zapominam również o utrzymaniu równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Ćwiczenia na siłowni oraz joga pozwalają mi utrzymać równowagę i zrelaksować się po intensywnym dniu pracy, natomiast kontakt z naturą pozwala mi naładować baterie i zyskać nową perspektywę.

Paweł Adamik
Paweł Adamik
Kierownik projektu

Po zakończeniu studiów magisterskich o kierunku Budownictwo na Politechnice Rzeszowskiej rozpocząłem swoją karierę zawodową w MR Statik Group i nasza współpraca trwa już blisko 4 lata. W tym czasie rozwinąłem się w tworzeniu dokumentacji wykonawczej w oprogramowaniu Allplan, z czego główną część mojej pracy stanowiły konstrukcje prefabrykowane.

W celu optymalizacji procesu wykonywanej pracy w 2022 roku podjąłem stanowisko Projekt Managera i wprowadziłem do firmy nowe oprogramowanie: Tekla Structures. Dla MR Statik Group był to duży krok w kierunku pracy w pełnym środowisku BIM, jak również rozwoju w zakresie opracowywania dokumentacji wykonawczej konstrukcji stalowych.

Obecnie zarządzam kilkuosobowym zespołem kreślarzy o zróżnicowanym poziomie doświadczenia i wspólnie rozwijamy nasze kompetencje w budowaniu pełnych modeli konstrukcyjnych budynków z uwzględnieniem współpracy międzybranżowej. Dokładność opracowywanej dokumentacji przekłada się następnie na sprawny proces wykonawczy i wykorzystanie zasobów w zrównoważony sposób, co daje mi dużo satysfakcji. Do pracy z moim zespołem motywują mnie codzienne wyzwania, którym musimy sprostać i budowane w tym czasie relacje.

W wolnych chwilach uczę się języka niemieckiego i jednym z moich celów jest dojście do poziomu swobodnej komunikacji z naszymi klientami niemieckojęzycznymi i wspólne wyjaśnianie zawiłości opracowywanych projektów.

Poza pracą interesuję się kawą speciality. Ta pasja została ze mną po kilkuletniej pracy w kawiarniach w czasie studiów. Lubię podróżować i odwiedzać lokalne kawiarnie w innych krajach, a w domu rozwijać umiejętności latte art. Chętnie też zajmuję się swoim małym ogródkiem a następnie czytam w nim książki.

Grzegorz Leśny
Grzegorz Leśny
Projektant konstrukcji (Statyk)

Jestem absolwentem kierunku Budownictwo w specjalności Konstrukcje Budowlane na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej (1996).

W 2009 zdałem egzamin i mam nadane uprawnienia budowlane o numerze MAP/0112/PWOK/09 pozwalające na samodzielne projektowanie i kierowanie robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej.

Należę do Małopolskiej Izby Inżynierów Budownictwa o numerze członkowskim MAP/BO/0469/12.

W swojej 27 letniej karierze zawodowej pracowałem w trzech biurach współtworząc projekty konstrukcji wielu obiektów użyteczności publicznej, przemysłowych, biurowych, użytkowych i mieszkalnych. Przeszedłem ścieżkę od asystenta do starszego projektanta kierującego zespołem projektowym.

Odczuwam satysfakcję, gdy jadąc ulicami Krakowa i innych polskich miast mijam reprezentacyjne obiekty, biurowce, ale też zwykłe osiedla mieszkalne do których powstania dołożyłem swoją “projektową cegiełkę”.

Obecnie pracuję w krakowskim oddziale firmy MR Statik Group jako projektant konstrukcji w zespole statyków.

W czasie wolnym najchętniej odcinam się od codzienności wśród dzikiej przyrody w ciszy i błogim spokoju (w górach na rowerze lub pieszo, pływając kajakiem, jeżdżąc na nartach).

Aleksandra Więcek
Aleksandra Więcek
Asystent projektanta

Zainteresowanie szeroko pojętym budownictwem wzbudziło we mnie podróżowanie. Już od najmłodszych lat miałam szansę podziwiania różnorodnej architektury wielu miejsc na świecie, co zainspirowało mnie do poszukiwania nowych, kreatywnych rozwiązań. Myślę, że to właśnie dzięki temu ukończyłam studia magisterskie na kierunku budownictwo oraz studia inżynierskie na kierunku architektura, a praca z tym związana sprawia mi ogromną przyjemność. Inspiracje zebrane podczas wypraw oraz wiedza zdobyta na uczelni doprowadziły mnie do MR Statik Group, gdzie obecnie pracuję na stanowisku starszego asystenta projektanta. W swojej pracy stawiam na jakość i dokładność, a rozwiązywanie skomplikowanych zagadnień nie stanowi dla mnie problemu. Staram się zachowywać balans między pracą, a życiem codziennym wykorzystując czas wolny na kolejne podróże, z których wracam nie tylko z nowym bagażem doświadczeń, ale i większym zapałem do pracy!

Dominika Nowak
Asystent projektanta
Dominika Kopeć
Dominika Kopeć
Asystent projektanta

Jestem absolwentką Politechniki Rzeszowskiej na kierunku budownictwo. Posiadam 3-letnie doświadczenie w projektowaniu konstrukcji stalowych. Brałam udział w opracowywaniu projektów dla branży „automotive” na rynek niemiecki i polski w programie Tekla Structures.

Jednym z moich celów zawodowych jest poszerzenie wiedzy w zakresie projektowania konstrukcji żelbetowych. Od października br. należę do zespołu MR Statik Group. Praca pośród doświadczonych współpracowników pozwala mi stale się rozwijać i zdobywać nowe doświadczenie.

W wolnych chwilach spędzam czas z rodziną i czworonożnymi przyjaciółmi oraz uczę się języków obcych. Dużo frajdy sprawia mi również fotografia, przygotowywanie słodkich wypieków oraz pielęgnowanie roślin.

W przyszłości chciałabym zdobyć wiedzę z zakresu projektowania wnętrz. Moim małym marzeniem są również studia filologiczne.z

Gabriela Latawiec
Asystent projektanta

Jestem absolwentką budownictwa o specjalności Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie na Wydziale Inżynierii Lądowej na Politechnice Krakowskiej (2022). W MR Statik Group pracuję jako młodszy asystent od 2021 roku. Do moich głównych zadań należy kreślenie zbrojenia, modelowanie brył oraz wykonywanie planów szalunkowych. Moją pasją od najmłodszych lat jest muzyka, która towarzyszy mi do dnia dzisiejszego.

Justyna Hammer
Asystent projektanta
Justyna Idec
Asystent projektanta
Jakub Trąd
Asystent projektanta

W MRSG pracuję na stanowisku starszego asystenta. Zajmuję się modelowaniem brył, tworzeniem planów szalunkowych oraz kreśleniem zbrojenia. Dodatkowo zajmuję się organizowaniem imprez firmowych i wyjść integracyjnych, dzięki czemu mam kontakt z wieloma branżami.

Jestem absolwentem budownictwa o specjalności konstrukcje budowlane i inżynierskie na Politechnice Krakowskiej. Poza konstrukcjami żelbetowymi w kręgu moich zainteresowań jest także budownictwo energooszczędne. Moim dodatkowym zajęciem jest wykonywanie świadectw charakterystyki energetycznej.

W wolnym czasie rozwijam się na innych płaszczyznach. Lubię spędzać czas na świeżym powietrzu, najbardziej na łonie natury. Czytam książki, słucham różnych podcastów. Interesuję się także giełdą, kryptowalutami oraz wyjazdami wakacyjnymi.

Karolina Huzior
Asystent projektanta
Katarzyna Machul
Katarzyna Machul
Asystent projektanta

Branża techniczna przewijała się w mojej rodzinie od pokoleń. Rodzice i rodzeństwo wzbudzili we mnie zainteresowanie budownictwem, o którym wiedzę zdecydowałam się pogłębiać na studiach inżynierskich.

Praca w MR Statik Group umożliwia mi rozwój w tej dziedzinie i zdobywanie nowych umiejętności. Wszyscy pracownicy zawsze służą mi pomocą i posiadanym doświadczeniem, a ja odwdzięczam im się dawką dobrego humoru. Dobre nastawienie korzystnie wpływa na wyniki naszej pracy, dlatego dbam o to, aby uśmiech nie schodził nam z twarzy.

W wolnym czasie przemierzam świat słuchając muzyki, która jest nieodłącznym elementem mojego życia. Uwielbiam spacerować na łonie natury, ale miejskie podróże również nie są mi obce.

Kinga Nocek
Kinga Nocek
Asystent projektanta

Jestem absolwentką budownictwa na Wydziale Inżynierii Lądowej na Politechnice Krakowskiej o specjalności BIM – Building Information Modeling.

Moją pierwszą pracą w zawodzie jest praca w MRSG. To tutaj nauczyłam się obsługi programu Allplan. W MRSG pracuję na stanowisku starszego asystenta. Zajmuję się tworzeniem planów zbrojeniowych oraz jestem odpowiedzialna za szkolenia m.in. szkolenia nowych pracowników, szkolenia rozwijające wiedzę z zakresu zbrojenia elementów konstrukcji.

W wolnym czasie gram na gitarze klasycznej, a muzyka jest nieodłączną częścią mojego codziennego dnia. Interesuje mnie również dobre kino oraz górskie wędrówki po pięknych polskich szlakach.

Karolina Plesińska
Karolina Plesińska
Asystent projektanta

Jestem absolwentką budownictwa na Akademii Górniczo – Hutniczej, Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii.

W MR Statik Group zajmuje się wykonywaniem rysunków zbrojeniowych dla elementów monolitycznych oraz elementów prefabrykowanych. Pracuję w programie Allplan oraz Tekla Structures.

W czasie wolnym lubię czytać książki oraz grać w gry planszowe razem z dziećmi. Jestem też miłośniczką wycieczek górskich.